27 ספטמבר, 2012

התמונות שיש לכולם מפריז - Everyone's photos from Paris

אם אתם, חובבי הצילום, בפריז ואתם רואים הכל דרך מסגרת שחורה ומוקטנת, תניחו לרגע את המצלמה (ואם אתם לא רואים כלום, זה הזמן לפתוח את המצלמה). תעשו סיבוב של 360 מעלות, קחו שאיפה מהאוויר הפריזאי הנהדר, פתחו בקבוק ותמלאו לי גם קצת. עכשיו, תתחילו לחפש מקומות טובים לצילום. ואם אתם קצת שטותניקים כמוני, חפשו גם מקומות לא שגרתיים ורגעים מצחיקים. רק שימו לב שאם אתם לא לבד בטיול הזה, אל תגזימו - זה עלול להשאיר אתכם לבד בטיול הזה.
כמובן שיהיו לכם לפחות עשר תמונות של מגדל אייפל, מכל מני זוויות, ממקומות שונים בהם עמדתם ופתאום קלטתם את המגדל, באור יום ובלילה וכו'. אם זו פעם ראשונה שראיתם את המגדל - אז מדובר בעשר עד עשרים תמונות של המגדל לבדו. כך היה במקרה שלי בטיול הראשון לפריז. עם כל צעד שהתקדמתי לעבר האייפל הוא נראה לי שונה ופשוט הייתי חייבת לצלם. זה נראה כך:


 וואו האייפל!
חייבת תמונה עם האייפל
 איזה מהמם מקרוב!
 איזה מהמם מקרוב!
 איזה מהמם השפיץ!

 איזה מהמם מלמטה!

איזה מהמם!

וואלה יש גם שלט!

שלא לדבר על חמישה סרטי וידאו, לפני שקלטתי שהוא גם מנצנץ ואחרי. בטיול השני כבר היו תמונות יותר שפויות ופחות אימפולסיביות. אבל התחושה הזאת של לעמוד מתחת למגדל העצום ביום או בלילה היא תחושה מדהימה. אותה אני בהחלט עדיין זוכרת גם בלי התמונות.
או קיי. ממשיכים למקומות נוספים לצילום. יש כמובן את שער הניצחון, שכל מי שביקר בפריז עמד במרכז הכביש בשאנז אליזה והסתכן ולו למען תמונה אחת מושלמת (ועוד כמה.. כי חייבים) של השער במלא הדרו. 


גם אתם בוודאי נדחקתם לצד הרמזור רק בשביל תמונה אחת שאתם לא מופיעים בה 

וכמובן תמונה נוספת שיש לכולם - חצי שער ניצחון ועץ שהייתם שמחים לכרות בעצמכם

ומכאן - היישר למרכז התרבות. הלובר. תמונה עם המונה ליזה אתם כבר יודעים שלא תהיה לכם (ולמי שלא ידע - אסור לצלם) במקסימום תמונה מטושטשת מעבר לגב של מישהו ש"חיפה עליכם" בזמן ש"בדיוק קיבלתם אס-אמ-אס דחוף ואתם חייבים לענות". אז.. רוב התמונות יהיו בחוץ. כן, באלבום התמונות של כל המבקרים בפריז יש בוודאי כמה תמונות של משולשי הזכוכית, של התור ללובר או סתם תמונות של הנוף המשגע מסביב.

הממ.. איך התמונה הזאת יכולה להיות יותר מצחיקה? 

אה! אם נצטלם כאילו אנחנו נוגעים בשפיץ!

אני מודה, גם אני חטאתי בתמונות מהסוג ה"אומנותי".. והנה כמה לראייה (חלקן מוצלחות יותר וחלקן.. פחות)
יש כמובן עוד הרבה תמונות משותפות לכל מבקרי העיר המדהימה הזו. ועדיין לא הגעתי לצילום הקולינריה של העיר! בכל אופן, ההמשך יגיע בפוסט אחר.. 
ולסיום.. תמונה שצולמה בתמימות מוחלטת! וואו, אם רק היינו מסתכלים על הפסל מאותה הזווית שצילמנו!

2 comments:

  1. חחחח פוסט משעשע ביותר.
    אהבתי מאוד את התמונות, בעיקר התמונות של אייפל, מחזיר אותי אחורה לתקופה בה טיילתי על המפות של צרפת (וכמובן שגם לי יש אינספור תמונות מכל חור וחור).

    השבמחק
  2. תודה Masha ! איזו עיר...

    השבמחק